Click to order
Victor
Sydorenko
Сидоренко Віктор (1953)
Народився в Талдикоргані, Казахстан. Малюванням займається з 8 років, фотографією захоплюється з 10. Після закінчення середньої школи та строкової військової служби вступив до Харківського художньо-промислового інституту (Харківська державна академія дизайну і образотворчого мистецтва). , який закінчив з відзнакою у 1979 р. Учень професора, лауреата Державної премії СРСР Бориса Косарєва, у 1981 р. став аспірантом творчих майстерень Академії наук УРСР (науковий керівник – академік, професор Сергій Григор’єв). З 1985 року живе і працює в Києві. У 1992 році отримав звання заслуженого працівника України, з 1997 року – дійсний член і віце-президент Національної академії мистецтв України, у 1998 році – народний художник України. У 2001 році заснував та очолив Інститут сучасного мистецтва Академії мистецтв України. У 2001 році Віктор Сидоренко заснував Інститут сучасного мистецтва Академії мистецтв України, який проводить фундаментальні дослідження з усіх видів сучасного мистецтва, практичну та науково-дослідницьку діяльність, спрямовану на розвиток професійного сучасного мистецтва, впровадження нових мистецьких технологій та практик.
Великим успіхом мали авторський проект «Млин часу», який представляв Україну на 50-й ювілейній Венеціанській бієнале у 2003 році, та мультимедійний проект «Автентифікація», представлений у 2006 році на міжнародному фестивалі «Східні сусіди» в Нідерландах. У 2007 р. був співкуратором українського проекту на Венеціанській бієнале, а в 2011 та 2013 рр. – комісаром українських проектів.
Учасник вітчизняних та міжнародних виставок. Персональні виставки експонувалися в Національному художньому музеї України (Київ), Харківському художньому музеї, Державній картинній галереї (Львів), Державному музеї мистецтв. А. Кастеєва Республіки Казахстан (Алмати), Музеї сучасного мистецтва KIASMA (Гельсінкі, Фінляндія), музеї та галереї інших країн.
Роботи Сидоренка зберігаються в Національному художньому музеї України, Музеї сучасного мистецтва KIASMA (Гельсінкі, Фінляндія), у колекції Єльського університету в США.