Culture code. Be in dialog with…
Curators: Tuasho / Date: 01.10.21 - 01.03.22 / Location: Dubai (UAE)
Curators: Tuasho / Date: 01.10.21 - 01.03.22 / Location: Dubai (UAE)
Curators: Tuasho / Date: 01.10.21 - 01.03.22 / Location: Dubai (UAE)
Curators: Tuasho / Date: 01.10.21 - 01.03.22 / Location: Dubai (UAE)
Автор ідеї: Катерина Мороз
Автор концепції: Анна Аветова
Художник: Наталія Корф-Іванюк
Музика, колір, сенс. Культурний код - надбання, яким ми можемо поділитися. Те, в чому ми сильні, чим цікаві, які сенси приховують наші цінності?! Хто ми?! Ми - українці. Та не важливо де ми та звідки, за кров‘ю чи по духу. Українська душа широка та бездонна прийме усіх і кожного до своїх обійм.

Концепція проекту базується на основних монументальних постулатах, яки ми виявили в процесі переосмислення культурного коду. Основа, яку ми брали для того, щоб показати багатоманітність української культури лежить у історичній площині, адже Україна, а саме Київ, її столиця - місце перетину десятків культур, народностей та історичних подій.

Три кити, на яких базується наше осмислення це:

- Багатовалентність української культури. Нашарування великої кількості національностей та їхніх звичаїв, традицій, мов, цінностей - все те, що сторіччями налягало одне на одне та формувало картину аутентичного культурного коду.
- Трансформація. Український народ - емоційний, відкритий, готовий до змін, приймаючи на своїй території велику кількість культур, зміг не просто відкрити для них свої двері, прийняти та зрозуміти, а й трансформувати всі знання тисячоліть. Додати до кожної частини коду своє значення, своє унікальне забарвлення, та найголовніше ділитися цим надбанням з іншими.

- Діалог. Найпотужніша властивість української культури, окрім вміння приймати та переосмислювати інших - це вести постійний діалог з іншими культурами, взаємодіяти з ними, транслювати їх. Разом з тим, що ця властивість надає більше граней, розкриває код, це вказує на велику самодостатність, мудрість та рішучість.

На діалозі збудована й експозиція. Адже культура - це не лише матеріальні цінності, а й духовні, моральні, етичні. Ми маємо показати не просто історичне надбання, а й приклади взаємодії України з природою, з релігією, один з одним, з іншими народами.
Експозиція вибудувана у формі молекули ДНК, та кожен окремий фрагмент - це жанрова витинанка. Сюжети побудовані на тому самому діалозі, що дають можливість не тільки зануритися у фольклорну естетику, а й дослідити зв’язки - діалоги, що притаманні культурно-етичному егрегору нашої країни.

Серія з 26 витинанок висвітлює не просто надбання культури. Це образи, що показують діалоги, те як ми взаємодіємо зі світом, що ми даємо йому та що беремо як дар.

Кожна витинанка стилізована за одним направленням та зображена як обкладинка книги із назвою «У діалозі з...» та показує сюжет з історії, мистецтва та культури, сюжет взаємодії з землею та світом.

Діалоги в свою чергу розділені на теми:

«У діалозі зі світом»,
«У діалозі з мистецтвом»,
«У діалозі з наукою»,
«У діалозі із землею».